Activităţi Extrașcolare

Sub îndrumarea cadrelor didactice ale şcolii,elevii efectuează excursii tematice şi îşi petrec  o parte a timpului liber, învâtând lucruri noi sau consolidând noţiunile dobândite la orele de curs. În urma acestor activităţi extraşcolare, se consolidează relaţia profesor-elev, iar elevii învaţă să socializeze, să lucreze în echipă ( ex.atelierul de olărit), să aibă empatie faţă de ceilalţi şi să împartă frumuseţea lumii cu toţi cei din jur.

• Actiuni caritabile – Manastirea Christiana, Azilul de batrani – Giurgiu, Asezamantul pentru copii-Slobozia, Centrul pentru recuperare pentru copii cu handicap sever Sf.Vasile sector 4, Adapostul de zi si noapte pentru copiii strazii din sectorul 4. Vezi Galerie Foto